Myślisz o zakupie pralki? Wybór jest bardzo duży

Myślisz o zakupie pralki? Wybór jest bardzo duży

brak ocen

Decydując się na zakup pralki, trzeba chwilę się zastanowić. Przemyśleć kilka ważnych kwestii. Z całą pewnością istotna jest ładowność pralki. Jeżeli nie pierzemy dużo i często nie potrzebujemy bardzo pakownego urządzenia. Ważne jest również jej pobieranie prądu, ilość programów i to ile mamy miejsca przeznaczonego na pralkę. Kiedy weźmiemy pod uwagę te aspekty, dużo łatwiej będziemy mogli się odnaleźć wśród ogromnej liczby modeli dostępnych w sklepach.

Dlaczego pralka otwierana z przodu jest tak popularna? 

Nowoczesna, najbardziej popularna pralka to ta z drzwiczkami z przodu. Ma ona sporo zalet – dostęp do prania (oraz jego podgląd) jest bardzo łatwy, obsługa także. Pralka tego typu może mieć sporo funkcji i programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz przestrzeń robocza na górnej powierzchni. Na rynku dostępnych jest multum rodzajów takich pralek: pod zabudowę lub wolnostojących, o normalnych wymiarach, slim – czyli o zmniejszonej głębokości, kapitalna do mniejszych pomieszczeń, a także big, czyli o większej niż standardowa pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla jasności: pralka o uniwersalnych wymiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości oraz 60 cm szerokości. Tego typu pralki mają jednak swoje wymagania – muszą być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach bądź łazienkach.

Pralka otwierana od góry – kiedy ją wybrać? 

Tam, gdzie nie można zamontować standardowej pralki i na przykład nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek do przodu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, a dostęp do prania jest trochę trudniejszy niż w pralkach standardowych. Niemniej jednak takie pralki mogą mieć takie same albo analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pralkosuszarka – niezwykle pomocne urządzenie

Pralkosuszarki to inny poziom luksusu. W jednym urządzeniu można efektywnie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania oraz inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyjęciu z bębna! Do wyboru są różnorodne formy suszenia, w tym poprzez grzanie albo z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeżeli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej sięgnąć po pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Jakie są zalety pralki turystycznej? 

Niewielka, przenośna oraz ułatwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, bowiem zawiera w sobie dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Należy pamiętać, że różnią się one pojemnością. Tego typu urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce lub w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z rozmaitych powodów nie możesz bądź nie chcesz postawić tradycyjnej pralki.

Kultowe pralki wirnikowe i nowoczesne wirówki

Nowoczesna Frania cieszy się dziś wzięciem, nie mniejszym niż za czasów naszych piorących babć. Pralki wirnikowe są niezmiernie lekkie, więc przenoszenie ich nie wymaga specjalnej siły i krzepy. Ich skromną wydajność i mocno ograniczone funkcje docenią raczej osoby, które nie korzystają często z pralki. Jest to również dobre rozwiązanie w bardzo małych pomieszczeniach. Pralka wirnikowa bowiem nie zajmuje wiele miejsca. Jej utrudnienie w postaci niemożności odwirowywania wody, można usprawnić, dokupując wirówkę, która bez problemu upora się z tym problemem. Miłośnicy kultowych gadżetów z powodzeniem mogą wyposażyć się w pralkę wirnikową.

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze
Wojciech Szulc

Pralka jest mi bardzo potrzebna. Jednego dnia potrafię wstawić cztery prania.

  • 0
  • 0
Podobne artykuły
Do czego służą morskie telefony satelitarne?
Komentarzy:0
brak ocen