Na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu miejsca na basen do ogrodu?

Na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu miejsca na basen do ogrodu?

brak ocen

W środku lata istną przyjemnością jest po powrocie z pracy popływać w basenie z chłodną wodą. Dzieciaki również będą miały wspaniałą frajdę z pluskania się we wodzie! Basen to fantastyczny pomysł, który uprzyjemnia czas spędzony z rodziną! Na rynku dostępne są różne baseny, dlatego z całą pewnością wybierzesz coś dla siebie! Dzieciom proponujemy dmuchane kąpielisko, które jest bezpieczniejsze, a dorosłym basen o głębokości 1,5 metra.

W jaki sposób przygotować miejsce na basen?

Jeżeli wybrałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeśli nie przeszkadza Ci usytuowanie go na trawie, to powinieneś szczegółowo sprawdzić, czy w ustalonym miejscu nie zalegają żadne kamienie bądź śmieci, które mogą przedziurawić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, powinno się kupić stosowną matę lub styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz również, aby do basenu wpadała nadmierna ilość owadów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz kupić stosowną pokrywę, którą założysz, kiedy nikt nie będzie korzystał z basenu. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda szybciej się nagrzeje.

Jaki postawić basen w ogrodzie? Wbudować go w ziemię czy ustawić składany?

Jest to problem wielu osób, które zastanawiają się nad zakupem olbrzymiego basenu do ogrodu. Te przenośne są przede wszystkim znacznie tańsze, bo ich koszt wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bez wątpienia będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd, jak również wszelkie dodatkowe sprzęty, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu bądź drabinka (jeśli nie ma jej w zestawie). Baseny wbudowane w ziemie w większości przypadków wymagają pozwolenia na budowę, której cena waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego niezbędne jest jego systematyczne sprzątanie, jak również filtracja wody. Koszty utrzymania basenu całorocznego to nawet 2000 zł. Nim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zaznajomże się z dostępnymi ofertami i zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by na pewno okazał się wart swojej ceny.

Jak dbać o bezpieczną kąpiel w basenie ogrodowym?

Pomimo że basen nie jest jeziorem czy morzem, to należy tak samo zachować bezpieczeństwo i czujność. Kiedy posiadamy dużych rozmiarów basen, warto zadbać o drabinkę dla dzieci! Mogą one wchodzić i wychodzić z basenu oraz przytrzymać się w celu krótkiego odpoczynku. Wtedy również powinien nad nimi sprawować opiekę jeden z rodziców. W przypadku niewielkiego basenu wystarczy pamiętać o włączeniu i wyłączeniu filtra!

Tagi
Artykuły użytkownika
Dodaj komentarz
Komentarze

Brak komentarzy

Podobne artykuły
Rodzaje oświetlenia mebli kuchennych
Komentarzy:0
brak ocen
Jak działają kotły na pellet?
Komentarzy:0
brak ocen
Jak wybrać idealne rozwiązanie do mieszkania?
Komentarzy:0
brak ocen